Система контролю споживаної потужності

Дипломний проект Ковбича Антона, студента 4 курсу радіотехнічного факультету спеціалізації «Інтелектаульні технології мікросистемної радіоелектронної техніки». Система контролю споживаної потужності побутовими приладами, яка складається з давачів (давач Холла — для знімання спожитого струму, та використання без трансформаторного джерела живлення для знімання напруги), інформацію з яких зчитує Arduino Uno (див. фото), контролер якого проводить попереднє оброблення знятих даних та за певним алгоритмом вираховує споживану потужність та передає ці дані через радіомодуль NRF24L01 (на частоті 2.4 ГГц) на Raspberry Pi, на якому налаштовано web-сервер, який дозволяє проводити візуальний аналіз зібраних даних за допомогою виведення графіків за різний період часу.

На фото представлена попередня реалізація даної системи, на семисегментний індикатор виводиться значення струму, який споживає навантаження (в даному випадку стільки споживає звичайний електрочайник). В подальшому заплановано заміна Arduino на звичайний контролер для зменшення габаритів (для розміщення давача та контролера безпосередньо в гнізді розетки) та здешевлення системи.