Волоконно-оптичні лінії зв’язку зі спектральним розподіленням каналів

Автор: Ступак Владислав Іванович

Група: РІ-21

Керівник: Дем’яненко Петро Опанасович

ОКР: Бакалавр

Спеціальність: 6.050902 Радіоелектронні апарати (172 Телекомунікації та радіотехніка)

Анотація: Метою роботи є дослідження можливості нейтралізації негативного впливу нелінійних ефектів в волоконно-оптичних лініях зв’язку зі спектральним ущільненням каналів шляхом використання оптичних фільтрів на основі кільцевого оптичного резонатора. Показана можливість застосування таких фільтрів для формування сітки еквідистантних частот, що дозволяє використати режекційні властивості фільтру для поліпшення відношення сигнал/шум на його виході. Проведено розрахунки величини загасання у смузі пропускання оптичних фільтрів залежно від нормованої частоти за різних значень коефіцієнтів зв’язку та інтегральних втрат у резонаторі. У роботі розглянуті питання охорони праці і техніки безпеки. Результати роботи можна застосовувати при проектуванні цифрових мереж зв’язку України. Пояснювальна записка містить 82 сторінок машинописного тексту. У ній використано 7 таблиць, 24 рисунки, 44 формули, 25 джерел науково-технічної літератури, 3 додатки.

Ключові слова: нелінійні явища, світловод, дисперсія, кільцевий резона-тор, оптичний підсилювач, оптичний фільтр, солітон, wdm

Атестаційна робота складається: з 82 стор. пояснювальної записки та 3 дод.

Плакати: