Кафедра радіоконструювання та виробництва радіоапаратури

Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Екскурсія на ЧАЕС

8 грудня 2016 року студенти та викладачі радіотехнічного факультету мали змогу відвідати Чорнобильську атомну електростанцію.

Після проходження КПП першою зупинкою був Пам'ятник пожежникам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС, який встановлено біля пожежної частини м. Чорнобиля, працівники якої одними з перших розпочали боротьбу з наслідками аварії.

 

РТФ в Чорнобилі

Далі вже безпосередньо оглядовий майданчик 4 енергоблоку ЧАЕС, який вже вкрито новою захисною аркою, маcштаби якої дійсно вражають, адже її висота більше 100 метрів:

На жаль оглядовий майданчик це єдиний ракурс з якого дозволено фотографувати 4 енергоблок.

Після оглядового майданчика була екскурсія до оглядової кімнати, звідки відкривається вид не тільки на нову арку, а й на будівельний майданчик де вона збиралася, а зараз продовжуються різні будівельні роботи. Проте через вікна фотографувати заборонено.

В кімнаті знаходиться макет об'єкта Укриття (більш відомого, як Саркофаг), екскурсовод розповідає про історію його експлуатації та особливостей роботи над новим укриттям (конфайнмент) більш відомим як Арка

Розріз 4 енергоблоку після аварії

Інтенсивність опромінення за склом оглядової кімнати складає 1.2 мкЗв на годину, що перевищує "нормальний радіаційний фон" в 6 разів (повністю безпечним вважається рівень 0.2 мкЗв на годину), гранично ж допустимим рівнем інтенсивності опромінення, яке не наносить шкоди організму є 0.5 мкЗв на годину. Проте людина здатна нормально переносити короткочасно і значно більші дози опромінення. Так за один флюорографічний знімок ми отримуємо близько 0.2 мЗв, що приблизно еквівалентно 160 годинам проведеним неподалік від 4 енергоблока. Тому відвідування ЧАЕС є безпечним, якщо не виходити за межі екскурсійного маршруту.

Після 4 енергоблоку була обідня перерва. На вході до їдальні проводиться радіаційний контроль, щоб радіоактивне забруднення не потрапило до приміщення. Годують працівників (а за одно і відвідувачів) смачно 🙂

Після обіду нас чекало місто Прип'ять. За 30 років відсутності людини природа починає брати своє: будинки руйнуються, хащі все густіші. Так, наприклад виглядає центральна площа міста:

Будинок культури з середини:

"Новый мир…"

Колесо огляду, яке так і не запрацювало

Ще трохи фото

Після Прип'яті була дорога додому з двома радіаційними контролями на КПП.

Дякуємо організаторам за можливість своїми очима побачити, яка вона зараз "Зона відчуження"!